Interesanti, Noderīgi

VID drīzumā plāno uzsākt pārbaudes uz autoceļiem, lai pārbaudītu skaidrās naudas klātbūtni

Lai varētu kontrolēt skaidrās naudas deklarēšanu, šķērsojot Latvijas valsts robežu, Valsts Ieņēmumu Dienests (VID) drīzumā plāno sākt pārbaudes uz lielākajiem autoceļiem. Tas ir nopietns paziņojums, ko žurnālistiem atzinusi VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Tā, kā 1. Jūlijā jau stajās spēkā likuma grozījumi par skaidras naudas deklarēšanu uz valsts robežas, kas paredz ikvienam par pienākumu uz robežas deklarēt skaidru naudu sākot no 10 000 Eiro. Konkrētie likuma grozījumi paredz, ka personām būs jāpierāda šīs skaidrās naudas izcelsme.

LETA, jau iepriekš bija rakstījusi, ka Saeima minētos likuma grozījumus jau atbalstīja pagājušā gada maijā, taču tie jau ir pieņemti un ir spēkā.  Tomēr pats svarīgākais jautājums ir par to, kā tas tieši skars ikvienu Latvijas iedzīvotāju un ikvienu šoferi? Jo Valsts Ieņēmumu Dienests drīzumā plāno veikt pārbaudes uz Latvijas autoceļiem, lai tikai pārbaudītu vai pie cilvēka nav liela apjoma skaidras naudas izcelsme.

Daudzi varbūt domās, ka šis ir kāds joks un izdomājums, tomēr tā nebūt nav. Tomēr tas skaidri un gaiši norāda, ka nauda būs jādeklarē ne tikai izbraucējiem, bet arī iebraucējiem. Galvenokārt, lai saprastu no kurienes nākusi no šī nauda. Tas esot galvenais iemesls, kādēļ būs jāpierāda naudas izcelsme. Tomēr pagaidiet, tas nebūt nav viss!

Lasi vēl : Būs pamatīga tiešāšanās! Tas viss tikai, lai spētu atgūt Valtera Frīdenberga pelnus

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā