Interesanti

Tiek atklāts, cik patiesībā bīstami ir ja ērce Tev jau piesūkusies un ko lietas darīt vēl iespējams darīt!

Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore un infektoloģe Dace Zavadska skaidro, ka viss, kas notiek pirmajos sešos mēnešos pēc inficētas ērces koduma, uzskatāms par laimboreliozes stadiju jeb agrīnu Laima slimību, bet pēc tam tā jau ir vēlīnā formā. Tālāk slimība tiek iedalīta sīkāk, balstoties pēc tā, kurus orgānus tā ietekmējusi. Visbiežāk sastopamā ir ādas forma, kas ir arī vienkāršākā.

Otra biežāk sastopamā ir agrīnā neiroborelioze. Šī slimība skar centrālo un perifēro nervu sistēmu un to var noteikt pēc muguras smadzeņu šķidruma analīzes. Neiroborelioze bieži vien izpaužas smagā formā, ģimenes ārsta netiekot ar to gala, pacients nereti nonāk slimnīcā. Tās pazīmes: nepieredzētas intensitātes nervu sāpes, it īpaši nakts laikā, kā arī daļēja paralīze, pārejošas, taču ļoti stipras galvassāpes, kakla stīvums, kā arī miega traucējumi un atmiņas pasliktināšanās.

Neiroborelioze parasti sākas 4-6 nedēļas pēc ērces piesūkšanās un ir uzskatāma par vienu no agrīnās boreliozes izpausmēm.

Slimību ārstē ar antibiotiku kursu 21 vai 28 dienu garumā, ko nosaka ārsts, atkarībā no slimības izpausmēm.

Kādas ir slimības sekas?
Ja cilvēks ir savlaicīgi uzsācis antibiotiku kursu, tad viņš var tikt izārstēts, tomēr vēl vairākus mēnešus viņam var būt slikta pašsajūta, jo no muguras smadzeņu šķidruma ir pazudušas antivielas. Dažkārt sekas var ilgt ne tikai dažus mēnešus, bet pat visu mūžu, līdzīgi kā tas ir, piemēram, izslimojot ērču encefalītu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu