Interesanti, Šokējoši

Tie vairs nav joki! ĀM izplata paziņojumu Latvijas iedzīvotājiem par Ķīnas bīstamo koronavīrusu izplatību!

Jauna nezināmas izcelsmes koronavīrusa uzliesmojumu dēļ Ķīnā, Hubei provinces Uhaņas pilsētā, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas valstspiederīgos būt piesardzīgiem, ceļojot uz Ķīnu. Kā informēja ĀM, Latvijas valstspiederīgie tiek aicināti rūpīgi iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) interneta vietnē ievietoto informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem.

Lai samazinātu akūtu elpceļu infekciju vispārējo risku, SPKC visiem ceļotājiem iesaka izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuri slimo ar akūtām elpceļu infekcijām, bieži mazgāt rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi, izvairīties no neaizsargāta kontakta ar lauksaimniecības vai ar savvaļas dzīvniekiem un izvairīties no tirgus apmeklējumiem, kur pārdod dzīvus dzīvniekus vai apstrādā dzīvnieku liemeņus.

Ceļotājus no Ķīnas, kuriem ceļojuma laikā vai pēc atgriešanās ir parādījušies minētās infekcijas simptomi, kā drudzis vai apgrūtināta elpošana, ministrija aicina vērsties pie ārsta un informēt par savu ceļojumu un kontaktpersonām.

Kā ziņots, vīruss sākotnēji tika konstatēts Hubei provinces galvaspilsētā Uhaņā. Kā uzliesmojuma centrs identificēts jūras velšu un dzīvnieku tirgus. Līdz šim apstiprināti 26 jaunā vīrusa izraisīti nāves gadījumi, bet inficēto skaits pārsniedzis 800. Turklāt divi no nāves gadījumiem reģistrēti jau ārpus Hubei provinces. Tomēr tas vēl nav viss!

LASI VĒL :  Lūk, kā izskatās Pugačovas bērnu īstā mamma! Fani ir pilnībā apmulsuši par uzzināto!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā