Interesanti, Neticami

Skumjas ziņas! Kristīni Misāni izdos Dienvidāfrikai! Iedzīvotāji ir nikni

Dānijā aizturēto Latvijas pilsoni Kristīni Misani paredzēts izdot trešdien, 12. februārī, divas dienas pirms tiesas sēdes Dānijas apgabaltiesā par iespējamu sievietes atbrīvošanu, pamatojoties uz to, ka viņa jau ir izcietusi sodu .

Pēc viņu teiktā, Dānijas prokuratūra pašlaik “ar visiem iespējamiem līdzekļiem cenšas izdot Misāni Dienvidāfrikai”. Paturot to prātā, Misāni šodien ir uzsācis bada streiku aizturēšanas vietā. Tās mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas Savienības (ES) pilsoņu tiesībām, kuri pasaulē aizliedz izdošanu trešām valstīm.

Pēc Mississau sacītā, izdošana 48 stundas pirms tiesas sēdes bija “sitiens pa seju gan Misānai, gan Latvijai, parādot, ka saskaņā ar Dānijas Ģenerālprokuratūras teikto Latvijas cilvēki nav ES pilsoņi, kuru tiesības būtu jāaizsargā”.

Misānes māsa pauda sašutumu par Dānijas prokuratūras rīcību, norādot, ka Dānija spēja sadarboties ar Latviju un novērst ES pilsoņa izdošanu dienvidos, vienlaikus ievērojot sieviešu tiesības. “Tomēr tiek atrasti mērķtiecīgi veidi, kā formalizēt gaidāmo tiesas procesu. Tas, kas notiks 14. februārī, ir likumīga iespēja Kristīni atbrīvot, taču tiek darīts viss, lai to novērstu,” sacīja Batraka. Taču, tas kā izrādās pat nav viss!

Lasi raksta turpinājumu nākamaja lapā