Interesanti

Sinoptiķi Latvijā izsludinājuši brīdinājumu par gaidāmo laiku – Tas būšot nopietni!

Izrādās, ka gaidāmais laiks Latvijā nemaz nebūs tik ieprieicnoš kā iepriekš tika solīts. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) pašlaik visā Latvijā jau ir izsludinājis dzeltenā līmeņa brīdinājumu. Brītinājums attiecas uz spēcīgajām lietavām, kuras nerimsies līdz pat naktij uz otrdienu.

Diemžēl pirmdienas laiks jau no agra rīta nav bijis īpaši patīkams, jo nemitīgi līst lietus. Tagad lietus gāzes pastiprināti aktivizējas, kas nozīmē, ka situācija paliks vēl nepatīkamāka. Šīs dienas laikā nokrišņu daudzums tikai Rīgā jau ir ap 15 – 25 milimetriem.

Uz vakara pusi visspēcīgāk lietus gaidāms tieši Zemgalē un Vidzemē, tomēr galējos ziemeļrietumu un dienvidaustrumu novadis lietus būs tikai mērens. Tā pašlaik prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tomēr vakara pusē lietus tikai palielināsies un var radīt pamatīgus plūdus, it īpaši Rīgas ielās, kuras parasti appludo lietavu laikā. Tomēr lietus nav vienīgais, par ko vajadzētu uztraukties vakarā un šonakt.

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā