Interesanti, Neticami, Šokējoši

Šī gadsimta stiprākā vētra “Siara” aiz sevis atstāj smagus postījumus Eiropā : FOTO

Pirmdien divi cilvēki tika ievainoti, krītot kokiem Zārbrikenē, Vācijas rietumos, un vairāki cilvēki tika ievainoti arī no krītošiem kokiem Ziemeļreinā-Vestfālenē. Svētdien vētra plosījās pār Lielbritāniju un Īriju, bet pirmdien vētra pārcēlās uz dienvidiem virs Francijas un Vācijas, kur to sauc par “Sabine”.

Francijā, ko lielā mērā atstāja vētra, šorīt no Bretaņas rietumos līdz valsts vidum un austrumu rajoniem šorīt bija aptuveni 130 000 mājsaimniecību bez elektrības. Francijā vēja ātrums piekrastes rajonos ir sasniedzis 130 kilometrus stundā (36 metri sekundē), un meteorologi prognozē, ka Francijas Korsikas Vidusjūras salā vēja ātrums tagad var pieaugt līdz 200 kilometriem stundā (56 metri sekundē). 31 Francijas departamentā vētras ir nopostījušas kokus un elektrības stabus, ēku jumtus, ugunsdzēsības un glābšanas dienestus.

Uz A2 šosejas, kas savieno Beļģiju un Franciju, spēcīgs vējš apgāza kravas automašīnu uz sāniem. Lielbritānijā svētdien valsts ziemeļdaļu piemeklēja vētra, ar daudziem plūdiem. Vēji, kas Lielbritānijā sasniedz viesuļvētras spēkus un spēcīgas lietavas, ir izraisījuši daudzu reisu atcelšanu vai kavēšanos, traucējot dzelzceļa un prāmju satiksmi.

Tomēr British Airways ziņo, ka pirmdienas grafiks bija minimāli izjaukts.

Avots