Interesanti

Rīgas dome no RSU pārņems ēku Kapseļu ielā 23a un nākotnē tur ierīkos NVO namu

Rīgas domes šodien atbalstīja ieceri bez atlīdzības no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārņemt īpašumu Kapseļu ielā 23a, lai nākotnē šo namu izmantotu sabiedrības vajadzībām.

Rīgas dome savā īpašumā pārņems zemesgabalu 1827 kvadrātmetru platībā, kā arī ēku un garāžas. Plānots, ka pēc nama atjaunošanas, to varēs lietot Pārdaugavā esošās nevalstiskās organizācijas un apkaimju biedrības, izmantojot bez maksas telpas un tehnisko aprīkojumu.

Savrupmāja Kapseļu ielā 23a ir celta 1913.gadā pēc arhitekta Aleksandra fon Vladimirova projekta. Ēkas iekštelpas 1948.gadā pārbūvēja bērnunama vajadzībām, bet no 20.gadsimta 60.gadiem tajā atradās LPSR Veselības aizsardzības ministrijas kursu bāze.

No 1994.gada līdz 2009.gadam ēkā bija izvietots medicīnas profesionālās izglītības centrs, bet kopš 2009.gada ēkā darbojas RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedra un klīnika.

Kā norāda domē, vairāk nekā simts gadu laikā ēka ir labi saglabājusies, jo tā ir būvēta uz augstiem virspamatiem, kas to pasargāja no mitruma radītiem bojājumiem. Vienlaikus ēkai būs vajadzīga vēsturiskās fasādes renovācija.