Interesanti

Prezidents nācis klajā ar paziņojumu, ka ārstu atalgojumam ir jābūt vismaz divreiz lielākam nekā vidējā Latvijas alga!

Latvijas valsts prezidents Egils Levits pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem paziņoja, ka ārstu atalgojumam noteikti ir jābūt divas reizes lielākam, nekā vidējais attalgojums valstī. Tāpat prezidents pastāstīja, ka kopā ar premjeru ir pārrunājuši specifisko jautājumu par medicīnas aprūpes galvenajām problēmām.

Un tapa zināms, ka pēc Egila Levita domām ir nepieciešams izstrādāt saprotamu un skaidru  stratēģisku mērķi palielināt publisko finansējumu veselības nozarei. Tāpat Levits skaidri un gaiši norādīja, ka Latvijā līdz šim publiskais finansējums veselības aprūpes nozarei vienkārši nav bijis pietiekams!

Viņš turpināja, ka ar 2020. gada budžeta pieņemšanu vēl nekas nav beidzies, jo koalīcija un valdība turpinās strādāt, lai pilnībā varētu atrisināt šos jautājumus. Pastāv ļoti principāls uzstadījums, ka ārstu atalgojumam ir jābūt divas reizes lielākam par vidējo algu valstī.

Tas vienkārši ir Eiropas Savienības standarts, uz kuru jāvirzās arī Latvijai, stiprā nostajā pauda Latvijas valsts prezidents Egils Levits. Tomēr, ko varam sagaidīt tālāk un kas īsti notiks?

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā