Interesanti

Mediķi nopietni brīdina par smagu gribas epidēmiju pasaulē – Jābūt ļoti uzmanīgiem

Mediķi nopietni brīdinājuši par šīs sezonas 2019 – 2020. gada gripas epidējumu daudzos pasaules reģionos un tā var būt īpaši smaga, tā ziņojuši “fakty.ua”.  Katru gadu gripa ietekmē tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Arī Latvijā parasti gripa skar ļoti daudzus cilvēkus, tomēr kā atšķiras gripa par ko brīdina mediķi?

Bieži ar gripu cilvēki saskarās publiskās vietās, kur atrodas ļoti daudz cilvēku un kāds no šiem cilvēkiem parasti iet cauri “gripas” simptomiem un bieži var aplipināt citus. Bieži tas notiek slimnīcās, skolās, publiskās iestādēs, sabiedriskajos transportos, tāpēc ja esi saslimis – jāpaliek mājās un jāarstējas neaplipinot citus.

Diemžēl daudz cilvēki to neievēro un bieži pat sūta uz skolu bērnus, kuri nejūtas labi, jo mājās vienus nevar atstāt un šādā veidā saslimst arī citi. Tas, protams nav nekas jauns, tomēr tā ir iegājies, taču vajadzētu sākt par to domāt.

Speciālisti no Amerikas Savienotajām Valstīm atklājuši, ka gripas sezonas šogad sākusies agrāk nekā parasti. Epidemiologi izteikušies, ka pēdējo reizi tik straujš un agrs gripas uzplaiksnījums bija vien 2003 – 2004. gadā. Tolaik saslimušo skaits bija ļoti liels. No kā ir jāuzmanās un kas ar notikt, ja mediķi izteikuši brīdinājumus?

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā