Interesanti, Neticami, Noderīgi, Šokējoši

Ķīnas medmāsa atklāti pastāsta, kāda ir patiesā cīņa ar Koronavīrsusu – Tā ir tīrākā elle!

Kopš koronavīrusa uzliesmojuma Ķīnā ir miruši vairāk nekā 600 cilvēku. Infekciju skaits turpina pieaugt, tāpat kā visos pasaules plašsaziņas līdzekļos ir informācija par pašreizējiem apstākļiem Ķīnā. BBC intervija ar medmāsu, kas strādā pašā vīrusa epicentrā – Hubei provincē, atklāj cīņu pret biedējošo vīrusu no cita skatupunkta.

Jao strādā slimnīcā otrajā lielākajā pilsētā Hubei provincē. Kā viņa saka, viņa strādā “drudža klīnikā”, kas analizē asins paraugus, kas ņemti no cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par koronavīrusu. Pirms uzliesmojuma Jao un viņa ģimene plānoja doties uz Guandžou, lai tur pavadītu ķīniešu Jauno gadu kopā ar ģimeni.

Sievietes māte un bērns aizgāja, bet viņa nolēma palikt, lai palīdzētu tautiešiem cīnīties ar vīrusu.  “Es sev turpināju atgādināt – esiet morāli sagatavoti un labi aizsargājiet sevi. Pat ja aizsargapģērbs nav pieejams, es vienmēr varu valkāt lietusmēteli. Kad sejas maskas beidzas, jūs vienmēr varat lūgt draugus vai paziņas nosūtīt tās jebkur Ķīnā, ”saka Jao.

Viņa piebilst, ka bija pārsteigta par to, cik labi slimnīcas bija aprīkotas. Līdzekļus ir nodrošinājusi gan valdība, gan privātie ziedotāji. Tomēr ne visi aizsargtērpi un maskas ir pietiekami. Taču tas vēl nebūt pat nav viss!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā