Interesanti, Neticami

Kas tik tagad nenāk gaismā! KNAB aizturējis Ušakovu ģimenes draudzeni, deputāti Baibu Broku

Še tev! Bez 5 minūtēm Rīgas domes priekšsēdētāja! Lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu KNAB aizturējis trīs personas, tostarp Baibu Broku. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 2019.gada 8.jūlijā, lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete apstiprināja, ka KNAB darbinieki pirmdien bija ieradušies LU, taču vairāk viņa neko nekomentēja.

Samilzušajā Rīgas domes krīzē tieši Baiba Broka tikusi minēta kā iespējamā jaunā Rīgas domes priekšsēdētāja. Viņa ir viena no redzamākajām Nacionālās apvienības līderēm lielajā politikā. Arī KNAB sākotnēji aģentūrai LETA nekomentēja, vai šodien kādā kriminālprocesā veiktas kratīšanas un vai aizturētas personas. Taču vēlāk KNAB izplatījis informāciju, ka pirmdien, iepriekš sākta kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā, birojs veic neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairākas kratīšanas.

Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu. KNAB esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu biedrībai, skaidroja KNAB. Iespējamā kukuļa summa nav mazāka par 20 000 eiro. Taču tas nebūt nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu