Interesanti

Ja Tev ir veca mašīna, Latvijā drīzumā var sodīt par augstu CO2 piesārņojumu. Lietuvā piemaksā par auto iegādi!

Tapis zināms, ka Latvijai no 2021. gada var nākties maksāt ievērojami milzīgu naudas summu Eiropas Savienību par pārāk augstu CO2 piesārņojuma līmeni. Lielāko daļu piesārņojuma rada tieši novecojošie auto, kuri izmešus rada daudz vairāk, nekā jaunākās ražojuma mašīnas. Latvijā daudzus no veca auto iegādes pagaidām attur vēl augstais ekspluatācijas nodoklis. Tomēr Lietuvā ir ieviesta pavisam kolosāla sistēma, ko vajadzētu ņemt par piemēru visā pasaulē!

Lietuvā ir ieviesta tiešām interesanta un savā ziņā pat izdevīga sistēma. Ja Tu nomainīsi savu veco automašīnu pret jaunāku, kura radīs mazākus CO2 izmešus, tev par to piemaksās 1000 Eiro. Protams, ka summa nav ļoti iespaidīga, tomēr tas ir pietiekami, lai cilvēki sāktu domāt par videi draudzīgākas mašīnas iegādi. Diemžēl Latvijā situācija ne tuvu nestāv klāt Lietuvai.

Lietuvas sistēma jau ir aktīva no 1. novembra un jebkurš cilvēks, kas nomainīs savu veco automašīnu pret tādu, kura patērēs mazāku daudzumu ogļskābās gāzes izmešu saņems 1000 Eiro piemaksu, jeb kompensāciju par labo darbu, lai saudzētu dabu. Šāda sistēma ļoti krasi veicinās sistēmas popularitāti un gaidāms, ka ar šādu kampaņu liela daļa tiešām arī nomainīs savas automašīnas pret dabai draudzīgākām.

Protams, ka ir neliela atkāpe, jo tu nevarēsi atteikties no 1995. gada mašīnas, lai nopirktu teiksim 2000. gada automašīnu, kura patērēs mazāku daudzumu ogļskābās gāzes izmešu. Jaunās automašīnas pirmreizējai reģistrācijai būs jābūt Eiropas Savienībā ne agrāk kā 2013. gada 1. janvāra. Tas nozīmē, ka mašīnas būs nedaudz dārgākas, tomēr ņemot visu kopējo tirgu, jau pašlaik var atrast ekonomiskas un videi draudzīgas mašīnas, kuras cenu ziņā nav pārspīlētas. Pie tam saņemsiet vēl 1000 eiro jaunā auto iegādi. Tomēr Latvijā drīzumā plāno ieviest sodus un tas būs smags trieciens daudziem!

Lasi vēl : Slavenais Astrologs Pāvels Globa ir nosaucis 5 horoskopa zīmes, kurām līdz šī gada beigām pilnībā izmainīsies dzīve!

Lasi raksta turpinājumu nākmajā lapā