Interesanti, Noderīgi

Epidemiologi atklājuši cik ilgi vēl būtu jāsaglabā plaša mēroga ierobežojumi bīstamā vīrua dēļ

Daudzās pasaules valstīs Covid-19 koronavīruss joprojām ir tikai vēl sākumstadijā, bet citās valstīs šī situācija jau sasniedz savu galējo robežu. Tomēr ikdienas infekciju un nāves gadījumu skaits joprojām visā pasaulē palielinās.. Bet vissvarīgākais jautājums ir, cik ilgi patiesībā ir jāsaglabā robeža? Tagad ir zināms, ka jebkurai valstij, kas vēlas izbeigt koronavīrusa izplatīšanas, ir jāievēro jaunie noteikumi, taču tas ir tikai pirmais punkts.

Otrkārt, šīm valstīm būs jāpielāgo esošie pasākumi, līdz tās beidzot saņems vakcīnu pret jaunām koronavīrusa slimībām, tomēr zināms, ka tas nemaz tik drīz vēl nebūs! Galvenais un vissvarīgākais jautājums ir tas, cik ilgi Epidemiologi uzskata, ka pasaulē būtu jāsaglabā noteiktie liela mēroga ierobežojumi. Izrādās, ka tas ir daudz sliktāk, nekā sākotnēji likās.

Pētnieki, kas atrodas Honkongā, secināja, ka Ķīnas valdības pozitīvie ierobežojošie pasākumi cilvēku ikdienas dzīvē var palīdzēt pārvarēt valsts pirmo epidēmiju vilni, bet otrais draudu vilnis joprojām pastāv jebkurā valstī.

Profesors sacīja: “Kaut arī uzņēmumi, rūpnīcas un skolas pakāpeniski sāk turpināt savu darbību, šķiet, ka šie kontroles pasākumi ir samazinājuši jaunu infekciju skaitu līdz ļoti zemam līmenim bez kolektīvas imunitātes pret Covid-19, “Tā kā Covid-19 turpina izplatīties visā pasaulē, īpaši ņemot vērā riskus, ko rada imports no ārvalstīm, tas visu atkal var padarīt sliktāku”

Tomēr zinātnieki brīdina, ka valdībai jāpieņem lēmumi par drošību, pretējā gadījumā lietas var notikt atkal un atkal, un vilnis var turpināties no sākta gala. Tomēr, pēc pētnieku domām, gandrīz visām valstīm nākotnē jāievēro īpaši ierobežojumi.