Interesanti, Noderīgi

ASV vēstniece Mūrniecei akcentē, ka finanšu jomas sakārtošana ir būtisks nacionālās drošības jautājums

Latvijas finanšu jomas sakārtošana ir būtisks nacionālās drošības jautājums, šodien atvadu vizītē tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) paudusi ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita.

Kā aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā, Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka pēdējos gados īpaši intensīva sadarbība attīstās drošības, ekonomikas un finanšu jautājumos. Sarunas laikā puses īsi pievērsās parlamenta dienaskārtības jautājumiem.

“Jūsu personīgais ieguldījums drošības un aizsardzības spēju stiprināšanā Latvijā un Baltijas reģionā ir ļoti nozīmīgs,” sacīja Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja atzinīgi novērtēja vēstnieces aktīvo darbu augsta līmeņa politiskā dialoga attīstīšanā starp Latviju un ASV. Mums ir svarīgi būt regulārā dialogā ar ASV Kongresu, lai sekmētu Latvijas un ASV stratēģisko partnerību un kopīgo izpratni par drošības izaicinājumiem reģionā. ASV Kongresa senatoru un pārstāvju vizītes Latvijā apliecina ASV nemainīgo atbalstu Baltijas valstīm. ASV Pārstāvju palātas un Senāta rezolūcijas, paužot atbalstu transatlantiskajai partnerībai un piešķirot finansējumu drošības un aizsardzības infrastruktūras attīstīšanai Baltijas reģionā, ļauj mums justies drošāk, tā Mūrniece.

Atvadoties no vēstnieces, Mūrniece izcēla arī ASV vēstnieces ciešo dialogu ar Latvijas sabiedrības pārstāvjiem gan Rīgā, gan regulāri viesojoties Latvijas reģionos.

ASV vēstniece Petita strādāja Latvijā kopš 2015.gada.